קורס תפירה

קורס תפירה, לימודי תפירה

קורס תפירה יכול להתאים למי שרוצה ללמוד תפירה. בין אם מדובר על ללמוד לתפור על מכונת תפירה, לעבוד עם תפרים נפוצים, ולשכפל כמו גם לעצב מחדש גזרות – הרי זה משובח ומתאפשר במסגרת למידה שכזאת.

למי יכול להתאים קורס תפירה?

קורס תפירה יכול להתאים לאנשים שליבם חושק בהם ליצור את הבגדים שלהם בעצמם, או לפחות לדעת איך לעבוד עם בדים. בין אם זה אומר לקחת רעיון מאפס וליצור ממנו משהו (אם כי אולי זה יותר ברובד של לדעת אופנה, לקחת רעיון מאפס ולהפוך אותו לקולקציה, וכיוצא בזה. אם כי אפשר להניח שאם יודעים לתפור יודעים גם ליצור בגד מתפירה), ובין אם זה אומר לקחת בגד קיים ולעבוד איתו לכדי סגנון אישי חדש או לפחות שונה ממה שהיה קיים עד כה.

מה קורס תפירה יכול להציע לתלמידיו?

קורס תפירה יכול להציע שתוך מספר מפגשים יהיו מיומנויות תפירה מסוימות, שיאפשרו לתפור בגדים מסוימים, בגזרות הרלוונטיות ולדעת אפילו כיצד לשלב זאת ולהביע זאת מתוך הסטייל האישי. אם כי זהו כבר דבר מה שלומדים באופן רוחני, רגשי, אנרגטי, תודעתי, פרקטי – מאשר בקורס תפירה, לאור כך שמדובר על הבעה אישית כדרך מלאכה.

למי מתאים להשתתף בקורס תפירה?

על כן קורס תפירה יכול להתאים למי שאוהב ליצור לעצמו בגדים, לעבוד עם הבגדים של עצמו, לבטא את הסטייל האישי של עצמו ורוצה גם לעבוד עם הכישורים האישיים שלו. בין הכישורים שניתן ללמוד במסגרת קורס תפירה הינם הבנת מלאכת התפירה במכונות התפירה (ואפילו במספר סוגים ביניהן), הבנת מלאכת התפרים הנפוצים (לחיבור, גימור ואף מכפלת), הבנת מלאכת עבודת הגזרות (בין אם זה אומר שכפול גזרה מבגד קיים ועיצובה מחדש, פיתוח גזרת בסיס בהתאם לרעיון או תמונה או פשוט קונספט, או דבר מה שונה שיכול להיות רלוונטי).

כישורים ומיומנויות נוספות יכולות להיות הבנה של חוקי פריסת הבד והנחת הגיזרה, הבנת מלאכת הכנת בגד מתחילתו ועד סופו ולימוד כל השלבים שבין לבין (לפחות עד הרובד שנוגעים בו בקורס ושכל אחד רוצה להעמיק לתוכו), וכיוצא בזה.